Quantcast
Channel: Gamepark.cz
Viewing all 5879 articles
Browse latest View live

Představeno DLC Gathering Storm pro Civilization 6

$
0
0

Studio Firaxis oznámilo již druhé rozšíření pro budovatelskou strategii Civilization 6. Pod názvem Gathering Storm se dočkáme řešení otázek mnoha světových problémů, od řešení globálního oteplování, až po obnovitelnou energii. Pokud tyto problémy nebudeme zdárně řešit, zastihne naše město mnoho katastrof, ať už jde o bouře, vulkány, hurikány či změny klimatu.

Gathering Storm však do hry přináší i nové leadery, budovy, divy světa a mnoho dalšího. Mimo to vyšel i zbrusu nový trailer, který se vydařil a stojí tak za to zhlédnout. Zatím byla oznámena pouze verze pro PC, která vyjde na 40 dolarů a dorazit má 14. února 2019.


Youtubers Life OMG vyšlo na konzolích

$
0
0

Youtubeři, to je jasný trend již několik let. Také proto na PC před dvěma lety vyšla hra Youtubers Life, ve které jsme se stali Youtuberem v námi zvolené oblasti. Ať už jsme tak světu ukazovali to, jak paříme PC hry, hrajeme na hudební nástroje nebo třeba vaříme, snažili jsme se získat co nejvíce fanoušků a třeba si i něco vydělat.

V obdobných stopách pokračuje i hra Youtubers Life OMG, která právě dorazila na konzole PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Na Steamu si PC verze doteď vysloužila hodnocení 72 %, a tak je jasné, že si své publikum určitě nalezne.

Fallout 76 se jeví jako propadák

$
0
0

“Zažij stín nukleární zkázy v největším a nejdynamičtějším světě, který kdy vznikl v legendárním vesmíru hry Fallout.” Tak zní oficiální popis hry, jenže se po 10 dnech od vydání ukazuje, že je hra Fallout 76 naopak víceméně propadák.

Naznačují to jak recenze kritiků, tak názory hráčů. Alespoň tak to ukazuje server Metacritic, který se opírá i o reakce uznávaných redakcí. Podívejme se ostatně na shrnující tabulku níže.

Platforma  Hodnocení kritiků  Hodnocení hráčů
PC 55 % 29 %
 PlayStation 4 50 % 27 %
Xbox One 48 % 24 %

 

Euro Truck Simulator 2 čeká na nové DLC

$
0
0

I když je simulátor Euro Truck Simulator 2 hra stará již 6 let, neustále ji rozšiřují nová a nová DLC. Zřejmě i proto titul vyhrál v roce 2016 hned dvě ceny na Steamu – “I Thought This Game Was Cool Before It Won An Award” a “Sit Back and Relax”.

V novém DLC s názvem The Beyond the Baltic Sea se vydáme do nových států – do Litvy, Lotyšska a Estonska. Kromě toho se však budeme moct projet i jižním Finskem nebo západním Ruskem. Celkem tak bude přidáno více než 13 000 kilometrů cest. Studio SCS Software oznámilo, že rozšíření vychází 29. listopadu. Přikládáme i příslušný trailer.

Vytváří se deskovka Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice

$
0
0

Pokud jste se v poslední době podívali na crowdfundingovou stránku KickStarter.com, pak jste si zajisté všimli probíhající kampaně na deskovou hru z vesmíru Assassin’s Creed. Ta si dala za cíl vybrat na vývoj necelých 100 000 dolarů. Osud tomu však chtěl (respektive více jak 5000 přispěvatelů), že již nyní, před koncem kampaně, mají vývojáři na účtě téměř 600 000 dolarů.

Jedná se o kooperativní hru pro jednoho až čtyři hráče. V podobě asasínů tvrdě bojujeme proti plánům templářů. Děj se odehrává v roce 1509, tedy v období mezi hrami Assassin’s Creed: Brotherhood a Assassin’s Creed: Revelations.

Zaujala vás hra Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice? Pak můžete přispět i vy. Stránku kampaně naleznete zde.

RimWorld – Survival strategie v plné polní

$
0
0

Po pětiletém vývoji jsme se konečně dočkali herního klenotu v podobě budovatelské strategie se survival prvky. Čeká na vás trpká porážka nebo se vám podaří uniknout z planety, na kterou jste se právě zřítili?

O RimWorld jste dost možná slyšeli již dříve. Ačkoliv se tahle hra nechlubí všudypřítomnou reklamou, na Steamu v předběžném přístupu budí pozornost již od roku 2013. Mimo to jste se o hře mohli dočíst i v našich prvních dojmech. Jelikož však hra konečně dorazila v plné verzi, rozhodli jsme se jí otestovat v plné polní. A jak to dopadlo?

Že jde o špičkovou záležitost ve svém žánru, vám můžeme prozradit již nyní. Jenže o skutečně kvalitní počin šlo již v době našeho prvního článku a od té doby se ve hře (naštěstí?) nic výrazného nezměnilo. Jasně, najdeme zde nové itemy, přepracovaný vzhled několika věcí, ale není to nic zásadního, nic, co by vás vyloženě nutilo hrát hru znovu. A ačkoliv nás množství novinek spíše zklamalo, výsledná hra zkrátka stojí za to. Ostatně tomu napovídá i hodnocení hráčů na Steamu, které činí naprosto neuvěřitelných 97 %.

Dávám vám ale za pravdu, že na první pohled na to hra příliš nevypadá. Old-schoolová grafika protnutá dvěma rozměry, to není nic, o čem bychom chtěli vyprávět rodičům. Jenže jak to u mnoha her a zejména strategií bývá, teprve vlastní zkušenost vede k pochopení. Co však musím zkritizovat, je umělá inteligence. Naši svěřenci se občas chovají opravdu hloupě a když například mají naporcovat zabité zvíře, odnesou ho nejdříve na smetiště za město a teprve pak pro něj znovu jdou, aby ho naporcovali (i v případě, že obě činnosti umí jeden panáček).

Popišme si ale základní atributy hry, aby se chytili i nezasvěcení čtenáři. RimWorld nám nabídne příběh několika postaviček, které se zřítily na neznámou planetu. Na začátku si můžeme vybrat místo dopadu, kde každá lokace má odlišné podnebí, stejně jako jinou vzdálenost k ostatním městečkům. Pak už si zbývá vybrat počet jedinců (je zde jen několik možných variant) a vlastnosti každé postavy. Každý hrdina vyniká v něčem jiném a zatímco chlapík č. 1 dokáže rychle těžit, stavět a dokonce i zkoumat nové technologie, žena č. 2 zase zvládá pěstovat jídlo, uklízet a dokonce i vařit. Na výběr je z 12 atributů a ti nejnadanější často mají i nějaký ten zápor – například jizvu způsobující bolest a tedy i neposlušnost, hádky… Ano, i mezi našimi lidmi existuje jakýsi sociální život a jednou si tak povídají u stolu, zatímco jindy se porvou takovým způsobem, že mají co dělat, aby se vůbec vyléčili.

Ono zranění zde nejsou žádnou legrací a nejenom, že nemocného musíme uložit do postele, ale obvykle je nutné ho i léčit těžce získanými lékárničkami, stejně jako ho krmit. Přitom v téhle hře hlavně zpočátku nemáme moc pracantů, takže pokud se léčí dva ze tří, při čemž třetí borec polovinu činností neumí (takže například rychle dochází jídlo), nastává velký problém. Za druhé je třeba hlídat i potřeby každého jedince. Potřeby jako je nerušený spánek (tzn. potřeba vlastního prostoru), kvalitní jídlo či zábava, se promítají do nálady, stejně jako celá řada dalších věcí, včetně příjemného vzhledu okolí. Pokud je nálada delší dobu pod úrovní, hrozí psychické problémy. Náš človíček tak například blouzní po mapě, aniž by pracoval, nebo se přímo vrhne na některého kolegu, a to rovnou s využitím zbraně.

Je to tak, naše postavy se chopí zbraní, ať už jde o pouhý nůž, oštěp, meč, luk, nebo pokročilejší věci jako je pistole, samopal nebo odstřelovačka. Nakonec nepřijdeme ani o brnění či automatické zbraně jako jsou pasti či rovnou turrety. A k čemu to vše? Inu, zatímco vesele budujeme základnu, přepadne nás sem tam nějaká ta parta nepřátel. Bránit se tak je jediná cesta k přežití. Jenže právě tahle neutuchající hrozba příchodu stále silnějších nepřátel na nás tlačí, abychom se vyvíjeli co nejrychleji. A to hře dodává až nečekaně chutný říz.

Pokud se vypořádáme s útoky nepřátel i splašených zvířat, je stejně zapotřebí naše lidičky nakrmit. K tomu slouží zejména pěstování různých plodin, ať už jde o brambory, rýži nebo třeba jahody. Na výběr je celá řada plodin a každá se vyznačuje jinou dobou růstu i odlišnou mírou nasycení. Plodiny reagují dokonce i na míru svitu, a je možné postavit i umělé osvětlení, jež rychlost růstu urychluje. Aby toho nebylo málo, pěstovat lze i plodiny pro výrobu piva, léčiv a dokonce i psychoaktivních návykových látek. Ne, že bychom vše museli nutně použít sami.

Tím se dostáváme k možnosti obchodu. Ten je zpočátku umožněn díky kočovným kmenům, které k nám občas zavítají. Pak už jen stačí vyslat našeho vyjednavače k jejích vůdci a obchod je na světě. Výběr je vždy značně omezený a záleží tak na štěstí, zda bude obchodník mít něco námi požadovaného. Mimochodem – takto lze koupit dokonce i otroky. Samozřejmostí je možnost prodávat své jídlo, vyrobené věci (zbraně, brnění, ale i umění) a podobně. Nakonec ale můžeme vytvořit i vlastní karavany a vydat se do světa na vlastní pěst.

Vraťme se ale k základům. Pro úspěšné budování základny je zapotřebí těžit okolní materiál, zejména a dřevo a ocel. Suroviny uložíme na předem vytyčené místo a pak už záleží jen na nás, co konkrétního chceme postavit. Nestavíme ale konkrétně zaměřené budovy, ale zpravidla univerzální zdi, do kterých lze umístit jakékoliv produkty. Teoreticky tak lze mít jednu místnost, ve které budou postele, kuchyň, stroje na výrobu zbraní, sklad a tak dále.

Co však musíme v každé místnosti hlídat, je teplota. V létě tam obvykle bude příliš horko, v zimě zase příliš chladno. To se nejlépe řeší klimatizací, případně topením. Obojí však vyžaduje dostatek elektrické energie. Tím se dostáváme k dalšímu zajímavé prvku – elektřině. Pokud máme technologii vystudovanou (a tím odemknutou), užijeme si mnoho zábavy navíc.

Začněme postavením zdrojů, ať už jde o solární panely, větrné elektrárny nebo nový vodní mlýn. Odsud povedeme vedení do baterií, které naši energii uschovají. Odtud pak už stačí dovést drát k našim budovám, kde díky tomu může fungovat elektrické automatické otevírání dveří, lampy jako zdroje světla, zmíněná regulace teploty, stejně jako napájení řady elektrických spotřebičů (které fungují produktivněji než ty klasické).

Jediná možnost, jak se vyvíjet stále vpřed, je výzkum. K tomu slouží výzkumná stanice, která však potřebuje patřičnou obsluhu. Pak už jen zbývá vybrat si z celé řady nových technologií, které se nám nakonec odemknou. Některé jsou podmíněny dřívější technologií a nemůžeme hned od začátku odemykat ty nejpokročilejší záležitosti.

RimWorld je natolik komplexní hrou, že zde nemůžeme popsat všechny prvky. Narazíme na přírodní katastrofy, blesky způsobující oheň rychle se šířící krajinou, možnost chovu vlastních zvířat, nutnost úklidu, možnost zdobit okolí a zlepšovat tak náladu našich lidí, pohřbívání svých mrtvých stejně jako nepřátel. Věřte ale, že vám hra má co nabídnou i po desítkách hodin herní doby. Než vyzkoumáte všechny technologie a sestrojíte všechno, co hra nabízí, trvá to opravdu dlouho.

Nakonec se ale stejně dostáváme k tomu, že k pochopení celé hry je nutné vyzkoušet ji na vlastní kůži. Za naši redakci však mohu říct, že RimWorld se stal víceméně králem ve svém žánru a nemá přímého konkurenta. Od nás si odnáší nejvyšší možné doporučení. Tohle je zkrátka hra, za kterou bychom dali ruku do ohně.

Rubačka Darksiders III oslavila své vydání akcí naplněným launch trailerem

$
0
0

Po šesti letech čekání do světa včera konečně oficiálně vyběhlo třetí pokračování úspěšné série akčních RPG s názvem Darksiders. S jedním z jezdců apokalypsy, Zuřivostí, se tentokrát vydáme do trosek velkoměsta, v nichž se proti nám postaví hromada protivníků všech druhů, tvarů i velikostí. Na slušnou porci z nich se můžete podívat také v nejnovějším traileru, jímž se tvůrci titulu rozhodli oslavit vydání svého opečovávaného dítka, přičemž počítat můžete rovnou s obrovskou dávkou akce, kterou je toto video doslova přeplněno. Darksiders III je již nyní k dispozici na osobních počítačích a konzolích PlayStation 4 a Xbox One.

V čele prosincové nadílky Games with Gold stojí unikátní puzzle adventurka Q.U.B.E. 2

$
0
0

Vlastníci zlatých účtů u Microsoftu se už mohou směle začít těšit na prosincovou sbírku her zdarma na konzole Xbox, jejíhož odhalení jsme se dnes dočkali. Nabídce tentokrát vévodí mysteriózní puzzle adventurka Q.U.B.E. 2, kterou tvůrci ze studia Toxic Games vypustili teprve v první polovině tohoto roku. Spolu s roztomilým indie kouskem Never Alone bude k dispozici exkluzivně na konzoli Xbox One. Pro hráče, kteří si stále ještě užívají s Xboxem 360, však samozřejmě má Microsoft v rukávu též něco. Konkrétně máme na mysli epické RPG Dragon Age II a arkádovou akci Mercenaries: Playground of Destruction. Jak už tomu tak ale bývá, obě tyto hry budou samozřejmě volně k dispozici také hráčů s novější z konzolí. Na který z těchto kousků se těšíte nejvíce?


Dalším přírůstkem do rodinky LEGO her se v příštím roce stane The LEGO Movie 2 Videogame

$
0
0

Od vydání LEGO DC Super Villains neuběhly ještě ani dva měsíce, vývojářské studio Traveller’s Tales už ale ve spolupráci s vydavatelskou společností Warner Bros. Interactive Entertainment odhalilo další přírůstek do rodinky LEGO her, na nějž by mohlo dojít už někdy zkraje příštího roku. V polovině února by totiž do kin měl vyrazit nový film The LEGO Movie: The Second Part, jehož události bude novinka následovat. Asi vás tedy nepřekvapí, že nese název The LEGO Movie 2 Videogame. S titulem se vypravíme rovnou do vesmíru, kde budeme zachraňovat naše přátele ze spárů podivných obyvatel dalekého souhvězdí Systar System.Titul vyjde současně na PC a konzole PS4, XONE a Switch. Datum vydání zatím stanoveno nebylo, hry bychom se však s jistotou měli dočkat v příštím roce.

Remasterovaný Asterix & Obelix XXL 2 vyrazil do světa s finálním trailerem po boku

$
0
0

Návrat legendárních komiksových postaviček Asterixe a Obelixe do videoherního světa trval podstatně déle, než by jeden mohl doufat. Vlastně jim to zabralo celých třináct let. Přesně před touto dobou totiž původně vyšla hra Asterix & Obelix XXL 2, která se nyní navrátila s kupou bonusového obsahu, aby potěšila mimo hráče na osobních počítačích ještě vlastníky konzolí PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. K oficiálnímu vyslání titulu do světa došlo právě nyní, tvůrci tak neváhali ani vteřinku s vypuštěním finálního traileru, který příjemným způsobem shrnuje všechny novinky, jimiž remasterovaná verze hry disponuje. Postavíte se po bok roztomilé galské vesničky, abyste jí pomohli s ochranou před neustávajícími útoky legionářů?

Vtipné video nahlíží na hlavního hrdinu Just Cause 4 očima nepřátel

$
0
0

Dlouhá očekávání spojená s příchodem čtvrtého pokračování výbušné série Just Cause se kvapem blíží ke svému cíli. Už za týden nám Rico Rodriguez přistane na talíři, kde s největší pravděpodobností okamžitě začne házet bomby všude kolem sebe, přivolá několik tornád do party a vypraví se na let vesmírem zachycený svým věrným lanem o hořící kyslíkovou bombu. Na to, jakým způsobem na tohoto obávaného agenta nahlíží nepřátelská frakce, se můžete podívat v nejnovějším videu, které vtipným způsobem kombinuje záběry z hraní s hranými scénami, jež nemají chybu. Just Cause 4 vyjde 4. prosince na PC, PS4 a XONE.

Party Hard 2

$
0
0

Také jste někdy byly na oslavě, kde jste si hned pár minut po začátku řekli, že tam nemáte co dělat? Náš (anti)hrdina druhého dílu Party Hard je si tím naprosto jistý. Nikdo ho nepozval, nikdo ho nezná, ale zaručeně ti, kteří z dnešního večírku odejdou živí, na něj nikdy nezapomenou.

Hlavní hrdina je totiž psychopat, kterému prostě jednoho dne praskne žilka v mozku, vstane ve tři hodiny ráno z postele a rozhodne se, že si svou depresi z celoživotní rutiny vylije na nevinných lidech. Shodou náhod se tak vydá za návštěvníky blízkého klubu, ze kterého se mu až do ložnice line dunivá hudba.

Že úvod do děje až příliš připomíná tolik nenáviděnou hru Hatred, ve které jsme se v roli masového vraha pokoušeli zabít maximum nevinných obětí? Tematicky se tyto dvě hry opravdu podobají. Již první díl Party Hard měl nakročeno k mediální propírce na téma zbytečného násilí ve hrách, stejně jako tomu bylo u Hatred nebo u obou dílů Hotline Miami. Party Hard je totiž těmto bratrům ve zbrani v lecčem podobná. Psychopatický mladík, nevinné oběti, řada zbraní a stejně jako v případě Hotline Miami artpixelová grafika. I tak se ale nejedná o žádnou kopii. Série Party Hard totiž tancuje na pomezí stealth a strategie.

Na začátku každého uzavřeného levelu máme na výběr několik postav. Každá z nich má svou unikátní vlastnost. Jedna má o pár vteřin delší staminu, druhá dokáže během dvou vteřin zabít všechny lidi na dosah nože a třetí je kupříkladu roztomilá panda s ostrými drápy. Ocitáme se tedy na ulici a je jen na nás, jak docílit splnění všech úkolů na dané mapě. Žádný level není časově omezený, a tak můžeme strávit dlouhé minuty studováním okolí a vymýšlením strategie. Ve chvíli, kdy ale rozběhneme první kolečko násilí, paniky a útěku, už většinou není cesty zpět.

I tak se žádná mapa nedá projít napoprvé. Naši cestu ke splněným cílům totiž může velmi rychle zastavit ruka zákona, proti které je náš hrdina bezmocný. Ve chvíli, kdy se policista dostane až k nám, znamená to rychlý knockout, konec hry a znovunačtení celého levelu od začátku. I na policii se dá vyzrát třeba útěkem zkratkou přes kanály nebo postrčením nebohého konatele zákona na rozpálený gril. Často ale zákon vyhrává, protože na rozdíl od našeho hrdiny má nekonečnou staminu a náš krátký sprint k vzdálenému kanálu je tak přerušen jediným knockoutem a znovunačtením levelu.

Každý level je tedy potřeba nastudovat. Pohyb všech postav včetně našich cílů je totiž nepředvídatelný. Oproti většině stealth her často musíme sahat nejen k pomalému plánování, ale také pohotově reagovat na rychlou změnu situace, jakou je třeba náhodný svědek, který začne rychle utíkat do bezpečí, odkud zavolá policii. Navíc kvůli svému řádění je náš hrdina již po pár levelech známou osobou, na kterou má pivku kdejaký zaměstnanec bezpečnostní agentury. Ten sice podléhá útokům stejně snadno, jako ostatní civilisté, na druhou stranu také umí vytáhnout zbraň.

Na každé mapě jsou specifická místa, která mohou sloužit jako zbraně. Stačí je jen nalézt a využít. Například jediný přehozený kabel na souboru reproduktorů dokáže způsobit zkrat následovaný výbuchem. Špatně zaparkovanému autu zas stačí povolit brzdu právě ve chvíli, kdy o pár metrů dál přechází parta mladistvých. Naopak otevřený kanál snadno během vteřiny může sloužit jako teleport na druhou stranu mapy pryč mimo dosah moci zákona.

Kromě statických objektů je možné také využít nalezených věcí, které lze uložit do inventáře o kapacitě čtyř položek. V nestřežený okamžik tak třeba kanystr s vodou může vytvořit na podlaze velikou louži, ve které v panice utíkající dav nejen uklouzne, ale při vhodném načasování ještě k tomu dostane elektrickou ránu z nedaleko stojícího poškozeného automatu. Možností na druhou stranu není moc, ale svou využitelnost na konkrétní mapě plní perfektně. Často tak zneškodnění party nevinných chudáků dobře načasovaným útokem vyvolá řetězovou reakci, kde nám stačí jen postupně aktivovat jednu past za druhou a dívat se, jak se zábava mění v krvavý chaos. Možná bychom se měli stydět, ale právě takové dobře načasované útoky vyvolávají podobný hřejivý pocit satisfakce, jako tomu bylo před lety u napáleného souseda v Neighbours from Hell.

Některé nalezené předměty můžeme dokonce kombinovat a omezenou kapacitu inventáře tak vykompenzovat silnějšími zbraněmi. Z lahve zkombinované s kanystrem vytvoříme během vteřiny třeba Molotův cocktail.

Abychom otevřeli další level, stačí zneškodnit konkrétní počet cílů a utéci před zákonem na předem určené místo. Pro perfekcionisty je ale připraven počet dalších úkolů, které je možné na každé mapě plnit a prodloužit herní dobu. I splnění jen základních úkolů pro postup hrou a odemknutí dalších levelů je náročné. Obtížnost v Party Hard 2 je totiž i na medium nastavena vcelku vysoko a kolikrát za úspěšný průchod levelem můžeme děkovat spíš náhodě než našemu hernímu umu. Konečné titulky po všech čtrnácti levelech tak uvidí jen ti nejtrpělivější z nás. Na druhou stranu lze jediným tlačítkem zobrazit všechna místa vhodná pro interakci, ať už jde o možné skrýše na mrtvá těla, nebo další zbraň.

Herní doba je těžko odhadnutelná, protože opakování je matkou moudrosti a po nastudování celé mapy může splnění alespoň základních úkolů pro zdárné dokončení levelu klidně trvat i jen pár minut. Za tím se ovšem skrývají desítky minut repetice levelu a studování okolí. Oproti prvnímu dílu je zde jasné zlepšení zejména vizuálu. Kamera již není statická a nezahrnuje celou mapu, ale hýbe se společně s hrdinou, což dovoluje mít mapy mnohem větších rozměrů.

Party Hard 2 je zajímavým počinem, které v sobě snoubí prvky stealth akce, strategického plánování a zbrklého útěku. Vysoká obtížnost hry možná odradí po několika prvních levelech, ale herní frustraci vyrovnává pocitem satisfakce při dobře odvedené práci. Děj ve hře je téměř nulový a v krátkých kreslených scénách jen popisuje vrahovo řádění očima televizního komentátora. Za cenu necelých 17 Euro hra nabízí dostatek zábavy nejen pro jednoho, ale i pro dva hráče v kooperativním režimu. Na jak dlouho ale dokáže zabavit? Přesně do chvíle, kdy zjistíme, že jsme vyzkoušeli již všechny finty, které jednotlivé levely nabízí. Poté zůstává jen obsah pro opravdové nadšence, kteří se budou snažit o co nejvyšší skóre.

Soutěžíme o myš ROG Sica

$
0
0

Připravili jsme si pro vás další soutěž, tentokráte jsme ve spolupráci s firmou ASUS získali pěknou herní myš ze série ROG – Sica. Jedná se myš speciálně navrženou pro MOBA hraní a na její tvorbě se, mimo jiné, podíleli profesionální hráči z týmu Taipei Assassins. Technologicky je to optická myš s rozlišením 5000 DPI a s vylepšenou odezvou na kliknutí. Tlačítka jsou umístěna mimo tělo myši a jsou speciálně optimalizována pro držení myši pouze konečky prstů. Spínače jsou vyměnitelné, takže pokud přestanou správně reagovat, není třeba myš vyhazovat.

K dalším položkám ne úplně standardního technického vybavení patří teflonová kluzná plocha a pozlacený usb konektor. Myš je v provedení vhodném jak pro leváky, tak praváky. Snížená dráha spínačů umožňuje rychlejší odezvu a přesnost myši si můžete nastavit po 50 DPI dle vlastní potřeby. Společně s myší získáte také software ROG Armoury, který umožní nastavit si různě profily pro jednotlivé hry a aplikace, umožňuje nastavovat tlačítka, výkon a také podsvícení loga myši.

Více na oficiálních stránkách výrobce.

A protože minule jsme o sluchátka soutěžili přímo tady na stránkách, tentokráte to uděláme obráceně a budeme losovat z těch, kteří zareagují na náš příspěvek o soutěži na našem facebooku. Zanechte u tohoto příspěvku like, nebo jinou reakci a ze všech, kdo se zúčastní do pondělí 3.12.2018 do 20:00 vybereme jednoho, kterému myš pošleme, nebo předáme osobně, pokud to bude možné.

Podrobnosti o novém updatu Battlefront II

$
0
0

Před zhruba týdnem jste si mohli přečíst o připravovaném komunitním updatu s názvem Battle of Geonosis (viz zde) pro Star Wars Battlefront II. A díky vydanému traileru si již několik dní můžeme prohlédnout bitvu, ve které se střetnou nejenom klony s droidy, ale taktéž noví hrdinové Obi-Wan Kenobi a generál Grievous.

Co přesně však nová mapa Geonosis s novými hrdiny přináší, zobrazuje teprve nové video. To zároveň ukazuje i jednotlivé schopnosti obou hrdinů, stejně jako bojové vozidlo AT-TE. Update je k dispozici již nyní.

Ancestors Legacy v bezplatném hraní

$
0
0

Jedno ocenění a tři nominace získala středověká strategie Ancestors Legacy. Právě tento titul je nyní možné vyzkoušet zdarma v rámci bezplatného hraní na Steamu. Akce je samozřejmě časově omezená a to do konce týdne. Asi vás nepřekvapí, že je titul zároveň ve slevě 50 %, takže vyjde na 14,99 euro.

Zvolíte si za svůj národ Vikingy, Anglosasy, Germány nebo Slovany? Ať tak či onak, čeká na vás dobývaní dlážděné potoky krve. Nechybí ani historické bitvy, které vás naučí něco málo z historie. Hra mimo jiné zaujme možností sledovat dynamické a věrohodně vypadají boje.


První skrytá čepel vstoupí do AC: Odyssey

$
0
0

Nejenom naše redakce, ale i spousta hráčů kritizovala nejnovější díl Odyssey slavné série Assassin’s Creed. Důvod byl prostý – hra se zaměřuje na antického bojovníka, zatímco asasíny zcela pomíjí. Hra tak zcela opustila bratrstvo, okolo kterého se hra již od prvního dílu motá.

Situaci má alespoň z části napravit příběhový přídavek jménem Legacy of the First Blade. Do hry tak přibude vůbec první asasín, který byl kdy vybaven skrytou čepelí. Nechybí mu přitom ani typický asasínský vzhled a moudrost starých antiků. Nový obsah bude k dispozici od 4. prosince a to pouze pro majitele Season Passu, který vychází na 39.99 euro. Společnosti Ubisoft placené DLC u svých her opravdu milují.

Deep Rock Galactic s novým arzenálem

$
0
0

Pokud jste o Deep Rock Galactic ještě neslyšeli, pak vězte, že jde o co-op akční titul, ve kterém se 1-4 trpaslíci spustí pod zem, kde se snaží vytěžit vzácné materiály, zatímco jim všemožní brouci jdou po krku. Ve hře máme 4 odlišné třídy, automaticky generované mapy, různé typy misí a nakonec i možnost nakupovat lepší vybavení. Až dosud však byla možnost vylepšovat zbraně dosti omezená a každá třída navíc měla pevně dané zbraně.

To se mění s právě vydaným updatem, který vylepšuje celou řadu věcí. Za prvé nabízí možnost postupně odemknout další zbraně. Kromě defaultních zbraní specifických pro každou třídu tak přibyly dvě nové zbraně pro každou z nich. Rozšířily se i možnosti jejich vylepšování, při čemž nově některé bonusy zhoršují jiné vlastnosti zbraně (např. větší damage zhoršuje přesnost). Nechybí ani novinka v podobě speciálních piv daného dne s určitým bonusem či přepracovaný model odchodu do důchodu (při dosažení maximální úrovně postavy).

O Deep Rock Galactic právě sepisujeme článek, takže si naše první dojmy ze hry budete moci brzy přečíst. Zatím hra vypadá opravdu skvěle. Kromě prvního traileru zaměřujícího se čistě na hru přikládáme i druhé video, jež zobrazuje právě dnes popisovaný update číslo 19.

Farming Simulator 2019

$
0
0

Dva roky utekly jako voda a to znamená, že 20. 11. 2018 vyšel nový díl Farming Simulatoru. Pokud tedy patříte mezi ty, kteří musí zamáčknut slzu v oku, když se jim stýská po slunném létu a zlatavých – či spíše žlutých – polích, nezoufejte. Nyní si můžete užít aspoň to virtuální léto.

Asi nebude žádným překvapením, že za Farming Simulator stojí studio GIANTS Software a že hra je dostupná na PC (vč. Macu), PS4 a Xbox One. Nicméně pokud jste nesledovali vývoj hry, mnohá překvapení naleznete přímo v ní, jelikož se dočkala hned několika novinek.

Ze všeho nejdříve si všimnete dvou nových módů. Můžete klasicky začít s farmou, pár základními stroji a malým počtem polí. Pokud ale chcete zkusit větší výzvu, je tu možnost si farmu přímo postavit, čímž si i vyberete počáteční lokaci. Zbylé stroje pak dokoupíte. No a pokud i to je pro vás málo, je tu pro vás mód „Starting from scratch“ (česky volně přeloženo jako „začít od píky“). Vyberete-li si tuto možnost, budete na tom jako v předešlém případě, farmu si tedy postavíte sami, rozdíl bude spočívat v počátečním kapitálu. Ten bude tak malý, že vám nezbude nic jiného než se notně zadlužit. Svůj kříž v podobě dluhu si pak ponesete podstatnou část kampaně a budete muset na něj neustále brát ohled.

Poté, co si zvolíte své začáteční podmínky, zjistíte, že ve hře už jsou dvě mapy. Zatímco jedna je zasazena do prostředí Severní Ameriky, druhá se rozprostírá kdesi na německém venkově. Obě jsou zpracovány docela dost detailně, a hlavně působí živěji než v předešlých dílech. Jasně, není to zrovna GTA, nicméně oproti předešlým dílům Farming Simulator je to rozhodně posun dobrým směrem. Nemyslím tím jen to, že třeba na německé mapě najdete pěkný hrad, ale obecně mapy působí realističtěji. Není to jen farma + symetricky rozprostřená pole. Jsou zde i hezky zpracované vesnice, silnice různých tříd, vlak a další. Vše zpracováno s citem pro detail. Posun dopředu je rozhodně patrný, i když to neznamená, že by nebylo co zlepšovat. Prostředí např. stále působí tak trochu mrtvě, protože v něm potkáte jen vozidla (kterých také není moc), ale nikoliv chodce.

Upgradem si samozřejmě prošla i grafika. Na okolní svět se opravdu hezky kouká. Úroda se sklízí o dost příjemněji, když se u dlouhé práce můžete pokochat okolní krajinou, či třeba hradem na vzdáleném kopci.

No a pokud vás prostředí venkovu neláká, můžete si prohlížet perfektně zpracované stroje. Těch je ve hře opravdu dost, a co je podstatné, značky jsou licencované. Klidně se teď můžete projet ve strojích třeba značky John Deere, což je aspoň ze začátku je velice příjemný pocit i pro neznalce zemědělské techniky.

Když už budete mít farmu i základní vybavení, můžete se zaměřit buď na klasické zemědělství, dřevorubectví nebo živočišnou výrobu, která obsahuje i chování a prodávání koní. Na nich se můžete i mimochodem svézt. Případně se můžete věnovat všem odvětvím naráz.

Co se s novým dílem bohužel nezlepšilo je fyzika. Ta dává hře dost zabrat. Ačkoli vše vypadá poměrně realisticky (až na mrtvolnou atmosféru, která už ale není tak hrozná), špatná fyzika vše sráží při nejmenším o úroveň níž. Předně, když budete chodit po mapě, budete mít pocit, že svět pozorujete skrze levitující kameru. Dokonce není problém vyskočit výš jak dva metry do výšky, což vám umožní vesele přeskakovat traktory i s valníkem. Řízení vozidel mnohdy také působí dost uměle a nepřesvědčivě (viz gameplay). Některými objekty můžete i projet (např. směrovými sloupky), aniž by se cokoli stalo.

Když budete jezdit kombajnem po poli, bude to v pohodě. Jakmile ale vyrazíte na silnici, začnete si zkrátka všímat divného chování vozidel. Pokud si osedláte koně a proběhnete se s ním, opravdu hodně se nasmějete (anebo napláčete), protože fyzika koní je ještě horší než ta aut. Zkuste třeba chodit po svazích, nebo rovnou skočit ze skály. Chudák Šemík by koním z Farming Simulatoru 2019 záviděl, jak mají pružné nohy a umí se prohánět po téměř kolmých skalách lépe než kdejaký kamzík.

Další věc, která zamrzí, je neviditelnost vašeho těla při řízení vozidel. Pokud totiž budete v režimu pohledu z první osoby, vozidlo se bude zázračně ovládat samo, zkrátka vůbec neuvidíte své tělo. Pro někoho je to možná detail a ani já bych samozřejmě celou hru neodsoudil kvůli takové relativní banalitě, nicméně Farming Simulator je simulátor a zrovna takové nedostatky dost narušují jeho věrohodné ztvárnění.

A konečně, zvažujete-li, že si Farming Simulator koupíte, dobře si to rozmyslete. Ačkoli budování farmy a zabezpečování jejího chodu je docela zábava, patří tento simulátor do kategorie těch simulátorů, ve kterých musíte často dělat dlouhou monotónní práci. Když třeba na začátku dostanete základní techniku a máte s ní obdělávat široké lány, docela se zapotíte. Ne že by to snad bylo náročné, spíše je to k smrti nudné. Nelze ale za to vinit hru samotnou, je to prostě o tom, jestli jste ten typ hráče, který u toho dokáže relaxovat, nebo ne. Pro někoho je to doslova porno, pro jiného je to nepředstavitelná nekonečná agónie. Vyberte si, kam se zařadíte. Rozhodně doporučuji si hru nejdříve zkusit a až pak se rozhodnout.

Každopádně Farming Simulator 2019 za tu zkoušku rozhodně stojí. Čeká na vás detailní zpracování velkého počtu zemědělských strojů, pěkné mapy, docela hezká grafika a různé možnosti, jak dát průchod vašemu zemědělskému já. Je nutno ocenit snahu vývojářů zlepšovat jejich produkt. Bohužel ale ještě mají co dělat, jelikož herní svět není zcela přesvědčivý, a to zejména kvůli vágní fyzice a různým detailům, jež sráží celkovou realističnost. Nicméně, i když má své mouchy, hra je to dobrá a nabízí přinejmenším několik desítek hodin kvalitní zábavy.

Monster Energy nabízí odměny pro CoD: Black Ops 4

$
0
0

Dvojnásobnou dávku zkušeností lze nově získat zakoupením energetického nápoje Monster Energy. Není to přitom poprvé, co s každou plechovkou obdržíme zkušenosti navíc. Kódy lze využít jen do konce června 2019. Existuje však limit, který je stanoven na 40 hodin pro jeden účet.

Jungle Adventure pro The Sims 4 je za rohem

$
0
0

Tajemství antických ruin, bujná a nebezpečná příroda i chrámy se smrtícími pastmi a skrytými poklady. Musíme si však dát pozor, protože domů si nakonec můžeme přinést i nějakou tu falešnou věcičku. Naštěstí to lze ověřit a tak nám dům nakonec ozdobí jen ty nejvzácnější kousky. To a mnohem více na hráče čeká v rámci připravovaného DLC Jungle Adventure pro The Sims 4 (z roku 2014).

Rozšíření s cenou 19.99 euro vychází již 4. prosince 2018 a k jeho fungování samozřejmě potřebujete i původní hru. DLC si můžete prohlédnout v novém videu. Teprve nedávno vyšlo DLC Cesta ke slávě (více zde) a tak se zdá, že tahle čtyři roky stará hra prakticky nestárne.

Viewing all 5879 articles
Browse latest View live


Latest Images